Czy montaż systemu rekuperacji się opłaca?

Wentylacja mechaniczna to rozwiązanie, które coraz rzadziej dobrze się sprawdza. Obecnie coraz częściej stosowana jest wentylacja mechaniczna.

System rekuperacji: jakie daje korzyści?

Wentylacja mechaniczna z rekuperatorem pozwala na odzyskiwania ciepła ze zużytego powietrza, zanim przez system kanałów zostanie ono usunięte na zewnątrz. System rekuperacji działa sprawnie niezależnie od tego, jaka jest pora roku i aura na zewnątrz. System rekuperacji to rozwiązanie dobre nie tylko dla osób, które chcą zmniejszyć koszty związane z ogrzewaniem domu.

System rekuperacji dostarcza powietrze, które jest oczyszczone z kurzu i alergenów. To znakomite rozwiązanie dla alergików. Co więcej, powietrze jest jednocześnie świeże i ogrzane. Rekuperacja zapewnia więc domownikom komfort na najwyższym poziomie. Aby mieć w domu świeże powietrze, nie trzeba rozszczelniać okien, montować w nich nawiewników czy ich otwierać.

Jak wysokie są koszty rekuperacji?

Rekuperacja na początkowym etapie nie jest tanim rozwiązaniem. Rekuperacja koszt nie powinien być jednak jedynym kryterium przy wyborze lub rezygnacji z tego rozwiązania. Rekuperacja to bowiem sposób na zmniejszenie kosztów ogrzewania nawet o 60%. Jeśli weźmiemy to pod uwagę, to okaże się, że rekuperacja cena wcale nie będzie wysoka. Do tego na rekuperacja cena składa się wiele elementów. Im poziom odzyskiwania ciepła będzie wyższy, tym początkowa rekuperacja cena będzie wyższa.

Rekuperacja to nowoczesny system wentylacji pozwalający cieszyć się w domu czystym powietrzem i mniejszymi rachunkami za jego ogrzewanie.