Jakie rękawiczki jednorazowe wybrać?

Rękawiczki foliowe to produkt uniwersalny, który może być wykorzystywany każdego dnia, do bardzo wielu czynności. Na co dzień rękawiczki jednorazowe kojarzone są przede wszystkim ze szpitalami i innymi placówkami medycznymi.  Ale takie zastosowanie nie jest jedyne. Tak naprawdę takie rękawiczki są bardzo uniwersalne i mogą być wykorzystywane zarówno w wielu branżach, jak i w domu. Gdzie zatem można wykorzystywać rękawiczki jednorazowe foliowe?

Zastosowanie domowe rękawiczek foliowych

Rękawice foliowe niezwykle często są wykorzystywane do wielu prac domowych. Tutaj warto wymienić przynajmniej kilka czynności, przy których takie rękawiczki warto używać:

  • sprzątanie toalety (chronią przed wszelkimi mikrobami oraz środkami chemicznymi)
  • mycie naczyń (chronią przed płynem do naczyń oraz drobnoustrojami znajdującymi się na naczyniach)
  • obieranie warzy i owoców (chronią przed zabarwieniem dłoni oraz przykrym zapachem)
  • sprzątanie po zwierzętach (sprawiają, iż czynność ta staje się bezpieczna i higieniczna)
  • opieka nad chorymi (zabezpieczają przed bakteriami i wirusami)
  • opatrywanie ran (służą do zabezpieczenia przed krwią oraz przed przedostaniem się bakterii do rany)
  • do pielenia grządek (chronią przed zabrudzeniem dłoni)

Dodatkowo jednorazowe rękawiczki w domowym użytku mogą być wykorzystywane do przeprowadzania różnorodnych zabiegów kosmetycznych i upiększających – na przykład podczas malowania włosów. Tak naprawdę można je użyć do niemal każdej czynności.

Rękawiczki jednorazowe i ich zastosowanie w przemyśle

Rękawiczki foliowe są wykorzystywane nie tylko w domu. Stosuje je przede wszystkim branża medyczna i farmaceutyczna. Ale nie tylko. Rękawiczki jednorazowe są wykorzystywane w przemyśle (i to w bardzo wielu branżach), w handlu, w gastronomii, w cateringu, na stacjach paliw, w zakładach kosmetycznych i fryzjerskich, w motoryzacji, w rolnictwie, w leśnictwie i w ogrodnictwie oraz w wielu innych miejscach. 

Rękawiczki foliowe są bardzo uniwersalne i charakteryzują się różnorodnym zastosowaniem. Dzięki temu są tak popularne i chętnie używane. Dzisiaj tak naprawdę wiele czynności trudno sobie wyobrazić bez używania jednorazowych rękawiczek foliowych.