Nowoczesna wentylacja z odzyskiem ciepła

Rosnące ceny energii i ogrzewania skłaniają coraz więcej osób do poszukiwania oszczędności. Rozwiązaniem, które sprawdza się naprawdę bardzo dobrze jest wentylacja mechaniczna z odzyskiem ciepła. Potocznie rozwiązanie to znane jest jako rekuperacja.

System rekuperacji: na czym to polega?

System rekuperacji jest bardzo nowoczesnym rozwiązaniem. System rekuperacji działa w taki sposób, że nie nie tylko oczyszcza zużytego powietrze. Dodatkowo system rekuperacji ogrzewa świeże, dostarczane z zewnątrz powietrze. Co ważne, rekuperacja działa bezawaryjnie przez cały rok. Wymiana zużytego powietrza na świeże odbywa się niezależnie od pory roku i panujących na zewnątrz warunków pogodowych.

Co więcej, wymian powietrza odbywa się nawet przy szczelnie zamkniętych oknach. Decydując się na wentylację z rekuperacją zyskujemy nie tylko czyste powietrze. Dzięki tej wentylacji w domu jest zdecydowanie mniej kurzu. Dodatkowy plus: mniej czasu trzeba poświęcić na sprzątanie.

Jak wysokie są koszty?

Rekuperacja to rozwiązanie naprawdę godne rozważenia. Rekuperacja koszt przy podejmowaniu decyzji jest dla wielu osób kluczowa. Należy wyraźnie podkreślić, że rekuperacja koszt na początku nie będzie należał do niskich. Oczywiście rekuperacja koszt można zmniejszyć. Trzeba się jednak liczyć z tym, że niska rekuperacja cena oznaczać będzie niski poziom odzysku ciepła.

Początkowo rekuperacja cena jest stosunkowo wysoka. Z czasem jednak korzyści z korzystania z rekuperacji staną się na tyle duże, że warto taką wentylację przynajmniej rozważyć.