Rękawiczki jednorazowe – jakie są rodzaje?

Rękawiczki jednorazowe są niezwykle popularne. I trudno się temu dziwić, gdyż ich cechą charakterystyczną jest przede wszystkim bardzo duża uniwersalność. Rękawiczki foliowe są używane nie tylko w branży medycznej i farmaceutycznej, ale też gastronomicznej, handlowej, paliwowej, kosmetycznej, rolniczej i wielu innych. A to oczywiście nie wszystko. Takie rękawiczki są też często używane do wielu prac domowych – do mycia naczyń, sprzątania, zabiegów kosmetycznych, opatrywania ran, sprzątania po zwierzętach i wielu innych czynności wykonywanych każdego dnia.

A dodatkową zaletą rękawiczek jednorazowych jest to, iż są one dostępne w wielu rodzajach. Taka różnorodność sprawia, iż każdy może wybrać takie rękawiczki, które najbardziej mu odpowiadają. Jakie są zatem najbardziej popularne rękawiczki jednorazowe foliowe?

Rękawiczki lateksowe

Jednorazowe rękawiczki wykonane z lateksu należą do tych najbardziej popularnych. Są stworzone z naturalnego kauczuku, dzięki czemu są lekkie, stosunkowo trwałe i całkiem wygodne w użytkowaniu. Rękawiczki lateksowe są wykorzystywane przede wszystkim przez lekarzy, pielęgniarki, stomatologów i ratowników medycznych.

Jednorazowe rękawiczki nitrylowe

Rękawiczki nitrylowe są używane przede wszystkim przez te osoby, które są uczulone na lateks. Rękawiczki tego rodzaju są wykonane z kauczuku akrylonitrylo-butadienowego syntetycznego. Dzięki temu są antyalergiczne, ale też mniej trwałe od rękawiczek lateksowych.

Rękawiczki winylowe

Rękawiczki jednorazowe wykonane z winylu odznaczają się dość małą elastycznością, Jednak są trwalsze od rękawiczek lateksowych bądź nitrylowych – co należy uznać za niewątpliwą zaletę. Dlatego też ten typ rękawiczek świetnie sprawdzi się jako ochrona przed płynami ustrojowymi, substancjami chemicznymi czy bakteriami. Jednocześnie są dobrym rozwiązaniem dla osób, które nie lubią efektu uciskania dłoni.

Rękawiczki foliowe to dzisiaj jedno z najbardziej popularnych akcesoriów ochronnych. Są one wykorzystywane niemal wszędzie, a ich różnorodność sprawia, iż każdy znajdzie te najbardziej odpowiadające swoim potrzebom i upodobaniom.