Wybierz właściwą formę działalności gospodarczej

Kiedy stoimy przed podjęciem decyzji, jaką formę działalności gospodarczej wybrać, zwykle poszukujemy pomocnych informacji w Internecie. Także kancelaria prawna Katowice może udzielić nam takiej informacji i bardzo dokładnie poinformować o obowiązkach i przywilejach przy poszczególnych formach działalności.

Gdzie udać się po poradę?

Jeżeli chcesz zostać przedsiębiorcą, nie musisz znać całego prawa polskiego i wszystkich ustaw, wystarczy że zgłosisz się po poradę do profesjonalisty, jakim może być doradca gospodarczy albo adwokat Katowice. Obie te osoby z powodzeniem doradzą czy lepszą formą działalności będzie jednoosobowa firma, czy może korzystniej będzie założyć spółkę.

Tutaj także przedsiębiorca ma do wyboru kilka opcji, albowiem w Polsce wyróżniamy spółki cywilne, spółki jawne, spółki komandytowe oraz spółki z ograniczoną odpowiedzialnością. To jaką formę wybierzemy dla własnej działalności, zależy od nas samych, choć powinniśmy kierować się także prawnymi przesłankami.

Niskie koszty prowadzenia działalności gospodarczej

Jeżeli zależy ci na jak najmniejszych kosztach prowadzenia działalności gospodarczej i będzie to biznes jednoosobowy, kancelaria adwokacka Katowice doradzi prowadzenie jednoosobowej działalności gospodarczej. Jest to najpopularniejsza forma dla przedsiębiorców, albowiem większość z nich ma ograniczony budżet. Jeżeli natomiast biznes ma zostać założony przez kilka osób, z wkładem własnym, czyli tak zwanym kapitałem, bądź jedna osoba wnosi nieruchomość, a druga kapitał, lepszym rozwiązaniem będzie konkretny rodzaj spółki.

Do samego założenia biznesu nie będzie potrzebna kancelaria prawa gospodarczego Katowice, jednak przy innych kwestiach prawnych, które dotyczą na przykład podpisywania umów inwestycyjnych adwokat jest niezbędną pomocą i ostoją w firmie.