Jaką wyciskarkę do owoców wybrać?

Na rynku mamy wiele wyciskarek wolnoobrotowych, a wybór tej odpowiedniej powinien być uzależniony od kilku czynników. Kiedy oglądamy wyciskarki wolnoobrotowe, możemy spotkać się z urządzeniami ręcznymi oraz urządzeniami elektrycznymi. Które z nich są lepsze? To zależy do czego będziemy potrzebowali takiej wyciskarki.

Jeżeli jest nam potrzebna wyciskarka do soków i warzyw twardych, na pewno lepszym urządzeniem będzie wyciskarka elektryczna. Jeżeli natomiast potrzebujemy niewielkich rozmiarów poręcznego urządzenia do owoców i warzyw miękkich, wyciskarka ręczna będzie w sam raz.

Jaką wyciskarkę do soku kupić?

Warto pamiętać, że wyciskarki ręczne mają zdecydowanie więcej wad niżeli wyciskarki elektryczne, choć dla każdej pani domu wady mogą być zaletami tych urządzeń. Najistotniejszą wadą urządzeń ręcznych jest fakt, że aby ich używać trzeba mieć dużo siły i czasu. Wyciskanie soku za pomocą ręcznej wyciskarki jest praco i czasochłonne.

Elektryczna wyciskarka wolnoobrotowa

To prawda, że wyciskarki wolnoobrotowe są droższe, mimo to dłużej służą a swoją pracę wykonują szybciej i bardziej precyzyjnie. Pierwszym typem są wyciskarki do soku, z przeznaczeniem wyłącznie do cytrusów. To niewielkie urządzenia, które mieszczą się w każdej szafce, choć z twardych owoców w nich się soku nie wyciśnie. W sprzedaży dostępne są także wyciskarki do owoców jednoślimakowe i dwuślimakowe, te ostatnie są traktowane jako najlepsze urządzenia do wyciskania, ale i najdroższe.

Wyciskarki wolnoobrotowe z dwoma ślimakami najdokładniej wyciskają sok z każdego rodzaju owoców i warzyw, pozostawiając w soku najwięcej wartości odżywczych. Zanim wybierzemy właściwą wyciskarkę wolnoobrotową do swojego gospodarstwa domowego, zapoznajmy się z opiniami innych użytkowników, którzy już posiadają wyciskarki do soków i mają na ich temat wyrobione zdanie.