Owijarki palet – zautomatyzowanie procesu pakowania

Jednym z etapów produkcji jest pakowanie gotowych wyrobów. Mogą one być umieszczane na paletach. Umieszczone na paletach produkty w celu zabezpieczenia przed przesuwaniem i zniszczeniem owija się folią stretch. Dzisiaj nie trzeba tego robić ręcznie. Wystarczy wykorzystać owijarki do palet.

Jakie zalety mają owijarki palet?

Owijarki do palet to automatyczne maszyny pakujące. Owijarki do palet są urządzeniami, które w bardzo szybki i dokładny sposób zabezpieczają ładunek umieszczony na paletach poprzez owinięcie go folią stretch. Owijarki palet mogą pracować bez przerwy przez wiele godzin.

Plusem jest to, że owijarki palet wykorzystują tylko ściśle odmierzoną ilość folii. Dzięki temu owijarki palet zużywają tylko tyle folii, ile potrzeba do dokładnego zabezpieczenia danej palety. Owijarki palet są więc urządzeniami bardzo ekonomicznymi.

Jakie owijarki palet są dostępne na rynku?

Na rynku dostępne są różne rodzaje owijarek do palet. Foliarka do palet stołowa należy do tych, które wybierane są naprawdę często. Foliarka do palet stołowa wyposażona jest w stół obrotowy różnej wielkości. Stół ten może zostać zablokowany na czas załadunku. Innym rodzajem owijarek palet są roboty owijające.

Foliarka do palet mobilna doskonale sprawdza się do zabezpieczania ładunków o bardzo dużych gabarytach. Można ją z łatwością przetransportować w inne miejsce. Wszystkie rodzaje foliarek do palet są bardzo wydajne, funkcjonalne i proste w obsłudze. Są też urządzeniami, z którymi praca jest naprawdę bardzo bezpieczna.