Syndyk i upadłość konsumencka przedsiębiorstwa

Z pewnością nie każdy z nas miał do czynienia z kancelarią prawną, a większość nie spotkała się z pojęciem syndyka. Spróbujemy odpowiedzieć na pytanie kim jest syndyk. Przy tym pojęciu musimy również wziąć pod uwagę taką definicję, jaką jest upadłość konsumencka. Chodzi tutaj o prowadzenie firmy, a właściwie o jej upadek.

Wtedy właśnie mimo, że właściciel firmy stara się spłacić wszystkich wierzycieli, sąd może ogłosić upadłość konsumencką, a do danego przedsiębiorstwa kierowany jest syndyk. Jeżeli przedsiębiorstwo nadal chce się bronić i odwołać od wyroku sądu, pomocna może okazać się kancelaria prawna Katowice.

Pomoc u adwokata w Katowicach

Jeżeli jesteśmy przedsiębiorcą i nie chcemy dopuścić do upadłości konsumenckiej, adwokat Katowice może okazać się jedyną osobą, która może w takiej sytuacji pomóc. Kancelaria prawna Katowice w porozumieniu z klientem wysuwa wniosek do sądu, aby nie dopuścić do upadłości konsumenckiej.

Oczywiście nie zawsze takie działanie jest możliwe, czasem mimo że kancelaria prawa gospodarczego stara się pomóc klientowi, syndyk zajmuje nieruchomości oraz wszelkie dobra materialne. Zwykle dzieje się tak, gdy przedsiębiorca ma dużo długów do spłacania.

Współpraca przedsiębiorcy z kancelarią adwokacką

Jeżeli przedsiębiorca nie chce problemów z prawem gospodarczym, a nie do końca zna się na wszystkich kruczkach prawnych, powinien współpracować z kancelarią prawną. Kancelaria prawa gospodarczego Katowice, jak sama nazwa wskazuje pomaga klientom prowadzącym własne przedsiębiorstwa, aby wszystkie umowy z kontrahentami były podpisywane w zgodzie z istniejącym prawem, aby przedsiębiorca nie został w żaden sposób oszukany. Także wtedy gdy biznesmen zgłosi problem w firmie, kancelaria prawna Katowice profesjonalnie zajmie się jego sprawą.