Szafy rozdzielcze elektryczne – doskonała ochrona wrażliwej aparatury elektrycznej

Szafy rozdzielcze elektryczne przeznaczone są do uporządkowania zróżnicowanej, wrażliwej aparatury i urządzeń elektrycznych. Tzw. szafy sterownicze są obudową dla aparatury sterowniczej, ale także rozdzielczej czy zabezpieczającej. Stanowią ochronę przed działaniem osób niepowołanych, a jednocześnie ułatwiają dostęp do aparatury elektrycznej upoważnionym pracownikom. Szafy elektryczne chronią ją też przed działaniem czynników zewnętrznych, takich jak wilgoć czy pył.

Szafy rozdzielcze elektryczne — sterowanie i ochrona

Szafy rozdzielcze elektryczne pozwalają na kompleksowe włączanie lub wyłączanie urządzeń i ich układów, a także na regulację ich częstotliwości pracy i natężenia. Są rodzajem szafy sterowniczej do rozdzielania instalacji. Mogą różnić się miedzy sobą budową i sposobem montażu ze względu na konieczność dopasowania do wielu warunków środowiskowych.

Sklep internetowy oferuje szafy metalowe elektryczne, wykonane z wysokiej jakości stali nierdzewnej. Dzięki temu są odporne zarówno na zapylenie czy wilgoć, jak i na uszkodzenia mechaniczne wywołane przez czynnik ludzki. Stanowią doskonale zabezpieczenie dla umieszczonej w nich wrażliwej elektroniki. Szafy elektryczne są wyposażone w zamykane na klucz drzwi, co uniemożliwia dostęp osobom niepowołanym.

Szafy i szafki metalowe występują w wersjach do zawieszenia na ścianie, a także jako szafy elektryczne wolnostojące montowane na podłodze bezpośrednio lub przy pomocy specjalnego cokołu.