Co to jest mobbing i jak się przed nim bronić?

Im większy zakład pracy, tym więcej osób w nim pracuje, a wszyscy oni są narażeni na negatywne oddziaływanie pracodawcy bądź współpracowników. Tego rodzaju zachowanie nazywane jest mobbingiem. Każdy pracownik powinien znać swoje prawa i obowiązki, a jeżeli dzieje mu się krzywda, może zgłosić się do instytucji prawnej jaką jest kancelaria prawna Katowice.

Pracodawca a pracownik – kto ma większe prawa?

Mimo, że pracodawca w swojej firmie ma większe prawa, nikt nie powinien godzić się na mobbing, dlatego po zgłoszeniu sprawy do kancelarii, każdy adwokat Katowice zajmuje się tego rodzaju znęcaniem indywidualnie, broniąc praw pracowników. Czasami może się zdarzyć, że pracodawca zostaje niesłusznie posądzony o mobbing, pracownicy mogą to robić aby się zemścić za brak awansu, zbyt małą pensję bądź z innych pobudek osobistych. Tutaj też pomoże kancelaria adwokacka Katowice, a jeżeli pracodawca zgłosi się do kancelarii jako poszkodowany, ma on takie same prawa do obrony jak każdy pracownik tej firmy.

Ofiara mobbingu a zadośćuczynienie

Każda ofiara udowodnionego mobbingu, ma prawo wystąpić o zadośćuczynienie w postaci odszkodowania finansowego, a także o odszkodowanie w wysokości pensji, jaka była wcześniej wypłacana. Jeżeli jednak pracodawca został niesłusznie posądzony o mobbing, także ma prawo do odszkodowania, a osoba oskarżająca zostaje dyscyplinarnie zwolniona.

Każda kancelaria prawa gospodarczego Katowice zajmuje się wieloma skomplikowanymi sprawami, w tym także mobbingiem pomiędzy pracownikami a pracodawcą. Mimo, że jest to dość często praktykowany sposób na uciszenie bądź szantażowanie pracowników, coraz częściej to oni znając swoje prawa wygrywają na polu sądowym i otrzymują stosowne rekompensaty finansowe.