Do czego przydatne są laminaty?

Jednym z bardzo obecnie popularnych surowców są różnego rodzaju laminaty. Znajdują one bardzo szerokie zastosowanie. Do laminatów cieszących się naprawdę dużą popularnością należy między innymi laminat HPL.

Jakie zalety ma laminat?

Laminat HPL nie bez powodu cieszy się dużą popularnością. Laminat HPL produkowany jest z warstw papieru rdzeniowego i dekoracyjnego sprasowywanych jest ze sobą pod bardzo wysokim ciśnieniem. Gotowe laminaty są bardzo wytrzymałe, odznaczają się bardzo wysoką odpornością na ścieranie, zadrapania i uderzenia.

Panele HPL są także odporne na działanie zarówno wysokich, jak i niskich temperatur. Dodatkowo panele HPL są odporne na działanie wody i wilgoci. Posiadają również właściwości antystatyczne. Panele HPL ponadto posiadają bardzo duże walory dekoracyjne i są łatwe do utrzymania w czystości.

Gdzie wykorzystywane są laminaty HPL?

Posiadane przez laminaty HPL właściwości powodują, że są one bardzo chętnie wykorzystywane w aranżacji wnętrz oraz do produkcji mebli. Laminaty te wyjątkowo łatwo poddają się obróbce. Cięcie HPL nie wymaga stosowania żadnych specjalistycznych narzędzi. Firmy, które prowadza sprzedaż tych laminatów oferują cięcie HPL na wymiar. Przycięty laminat HPL na wymiar może zostać wykorzystany do oklejenia bardzo różnych powierzchni, także tych, które mają zaokrąglone kształty.

Płyty HPL dostępne są w wielu wariantach kolorystycznych. Cięcie HPL na wymiar pozwala na zakup tylko takiej ilości laminatu, która jest naprawdę potrzebna. Cięcie HPL pozwala na rozmaite wykorzystanie laminatu.