Jak przetransportować auto z Niemiec do Polski?

Jak przetransportować samochód z Niemiec do Polski? Każdy, kto ma w pamięci skomplikowane wyprawy organizowane przed laty i wymagające zaangażowania połowy rodziny, może dziś odetchnąć z ulgą. Transport samochodu z Niemiec do Polski jest o wiele mniej wymagający. Co więcej, nie musimy organizować go sami, bo na polskim rynku nie brakuje firm, które posiadają nie tylko odpowiedni sprzęt, ale i imponujące doświadczenie w tym zakresie.

Jaki środek transportu wybrać?

Zdecydowana większość firm oferujących profesjonalny transport samochodów z Niemiec proponuje swoim klientom skorzystanie z lawety. Propozycja ta początkowo może budzić pewne zaskoczenie. Z czasem jednak trudno nie dojść do wniosku, że laweta z Niemiec do Polski jest strzałem w dziesiątkę.

Jednym z największych atutów lawety jest wysoki poziom jej bezpieczeństwa. Jest ona nie tylko regularnie serwisowana, ale również ubezpieczona. Posiada też specjalne zabezpieczenia, dzięki którym transport nie stanowi żadnego zagrożenia dla pojazdu. Warto podkreślić i to, że transport aut z Niemiec na lawecie to usługa, która nie dotyczy wyłącznie aut osobowych. W ten sam sposób można transportować także motocykle, skutery, a nawet samochody dostawcze.

Jaką firmę transportową wybrać?

Szukając najlepszej firmy odpowiadającej za transport aut z Niemiec, zwykle zwraca się uwagę przede wszystkim na cenę świadczonych przez nią usług. Choć jednak mamy do czynienia z ważną kwestią, nie jest ona wcale najbardziej istotna. Nie mniej ważne jest to, jakimi opiniami cieszy się dany podmiot i w jaki sposób rozwiązuje ewentualne problemy, do jakich może dojść w trasie. Czasem warto zapłacić nieco więcej i mieć pewność, że podróż będzie w pełni bezpieczna.