Co warto wiedzieć o lakierach hybrydowych?

Manicure hybrydowy pojawił się kilka lat temu. Obecnie jest jedną z bardziej popularnych metod stylizacji paznokci. Wykonuje się go w podobny sposób, jak manicure tradycyjny. Hybrydowe lakiery do paznokci muszą jednak zostać utwardzone promieniami ultrafioletowymi.

Jakie zalety mają hybrydy?

Manicure hybrydowy bardzo szybko podbił serca kobiet na całym świecie. Pokochały go także Polki. Popularność tej metody stylizacji paznokci nie jest przypadkowa. Manicure hybrydowy jest bowiem wyjątkowo trwały. Wykonują manicure hybrydowy przedstawicielki płci pięknej zapewniają sobie zadbane paznokcie na bardzo długi czas.

Manicure ten jest bowiem bardzo odporny na uszkodzenia. Wykorzystywane do jego wykonania lakiery do paznokci występują w ogromnej ilości kolorów. Nie są zbyt gęste, ani zbyt rzadkie. Dzięki temu lakiery nakłada się bez obawy, że na płytce powstaną brzydkie smugi i zacieki.

Czy manicure hybrydowy jest bezpieczny?

Wiele kobiet zastanawia się, co to jest lakier hybrydowy i jak wpływa on na kondycję paznokci. Pierwsze lakiery hybrydowe miały w swoim składzie substancje, które osłabiały płytkę paznokciową. Nowoczesne lakiery do paznokci hybrydowe dobrej jakości nie zawierają tych substancji.

Manicure hybrydowy nie wpływa więc negatywnie na kondycję paznokci. Zastanawiając się nad tym, co jest lakier hybrydowy, warto wiedzieć, że łączy on cechy tradycyjnego i żelowego lakieru do paznokci. Manicure hybrydowy wykonuje się bardzo prosto. Wymaga on jednak użycia lampy UV lub LED.