Jak wykonuje się manicure za pomocą lakierów hybrydowych?

Manicure hybrydowy to jedna z metod stylizacji paznokci. Metoda ta pojawiła się kilka lat tamu i obecnie należy do jednych z bardziej popularnych.

W jaki sposób wykonuje się manicure hybrydowy?

Wykonanie manicure hybrydowego zbyt mocno nie różni się od zrobienia manicure tradycyjnego. Aby wykonać manicure hybrydowy potrzebna jest baza, lakier, top i cleaner, który służy do odtłuszczania paznokci. Dodatkowo niezbędna jest lampa UV lub UV/LED. Każda naniesiona na paznokcie warstwa musi bowiem zostać utwardzona promieniami ultrafioletowymi.

Wykonując manicure hybrydowy można cieszyć się pięknie pomalowanymi paznokciami przez naprawdę bardzo długi czas. Manicure ten jest bowiem wyjątkowo trwały. Lakiery do paznokci hybrydowe są odporne na uszkodzenia mechaniczne i inne czynniki zewnętrzne. Na paznokciach lakiery hybrydowe utrzymują się nawet do trzech tygodni.

Gdzie wykonać manicure hybrydowy?

Bardzo często pojawia się pytanie, co to jest lakier hybrydowy skoro jest on taki trwały? Lakiery hybrydowe łączą cechy charakterystyczne dla klasycznych i żelowych lakierów. Nowej generacji lakiery do hybryd dobrej jakości nie zawierają formaldehydu, ftalanu i toluenu. Są więc bezpieczne dla zdrowia. Ich aplikacja nie jest trudna.

Wszystkie produkty, w tym także lakiery do paznokci hybrydowe, są łatwo dostępne. Oznacza to, że manicure hybrydowy można wykonać samodzielnie w domu. Lakier hybrydowy nakłada się na paznokcie cienką warstwą. Lakiery do hybrydy można kupić w ogromnej ilości kolorów.