Podstawowe rodzaje bielizny nocnej

Bielizna nocna to – obok pościeli – podstawa nocnego wypoczynku. I chociaż mogłoby się wydawać, iż nie jest aż tak ważna, to jednak nie jest to prawdą. Dlaczego? Otóż piżamy nocne damskie, nie tylko zapewniają komfort snu, ale także jego higienę (gdyż stanowią barierę ochronną dla skóry).

Z drugiej strony nie wolno zapominać też o walorach estetycznych. Seksowne piżamy lub koszule nocne mogą doskonale podkreślić typ urody i walory sylwetki. A duży wybór bielizny nocnej sprawia, iż każdy znajdzie coś odpowiedniego dla siebie. Jakie są podstawowe rodzaje takiej bielizny?

Koszule nocne – długie lub krótkie

Pierwszym rodzajem bielizny nocnej są koszule nocne, który jest dosyć tradycyjnym wyborem – podobnie jak piżamy damskie. Koszule nocne są doceniane przede wszystkim za to, że są wygodne i że pasują na każdą porę roku.

W okresie zimy można spać w koszuli długiej, z długimi rękawami i uszytej z ciepłego materiału. Natomiast okres letni to czas na koszule bardziej kuse, z krótkimi rękawkami lub na ramiączkach. Istotne jest także to, iż koszule mogą być bardzo różnorodne – od tych przypominających sukienki lub koszulki, aż po te bardziej eleganckie, seksowne lub nawet nieco wyzywające.

Piżamy – komplety w różnych konfiguracjach

Innym rodzajem bielizny nocnej są piżamy. Koszule nocne damskie to samodzielna część nocnej garderoby. Inaczej jest w przypadku piżam, która składa się z dwóch części – bluzki i spodni. Natomiast te dwie części mogą występować w bardzo różnych konfiguracjach. Na chłodne miesiące najlepiej sprawdzą się komplety z długimi spodniami i koszulkami z długimi rękawami. Natomiast na lato zestaw może być zupełnie odmienny – krótkie spodenki i koszulka z krótkimi rękawkami lub na ramiączkach. A to nie wszystko. Nie brakuje też piżam ze spodniami i rękawkami 3/4 lub takimi, które są w konfiguracjach długie spodnie i bluzka z krótkimi rękawkami lub krótkie spodenki i bluzka z długimi rękawkami. Tak naprawdę wszystko zależy od indywidualnych upodobań.

Wybór bielizny nocnej jest tak różnorodny, iż każdy może wybrać coś na miarę swoim potrzeb. A przy tym są to tak ładne i wygodne rzeczy, iż od razu chce się iść spać.