Szafy rozdzielcze elektryczne – ochrona i sterowanie aparaturą elektryczną

Gdy trzeba zabezpieczyć i jednocześnie uporządkować wrażliwą aparaturę elektryczną, pomogą szafy rozdzielcze elektryczne. Duży wybór oferuje sklep internetowy, który posiada szafy sterownicze, wykonane ze stali nierdzewnej. Są to trwałe i funkcjonalne urządzenia o dużej odporności na uszkodzenia i działanie czynników zewnętrznych, takich jak wysokie i niskie temperatury, wilgoć czy pył. Szafy metalowe elektryczne pozwalają też na sterowanie pojedynczymi urządzeniami lub całymi układami poprzez regulację częstotliwości ich pracy, natężenia oraz włączanie i wyłączanie.

Szafy rozdzielcze elektryczne — funkcjonalne i trwałe

Szafy rozdzielcze elektryczne są szafami sterowniczymi przeznaczonymi do rozdzielania instalacji. Aby umożliwić ich dostosowanie do różnych czynników środowiskowych, mogą być montowane na kilka sposobów. Dostępna jest szafa elektryczna stojąca mocowana do podłogi bezpośrednio lub za pomocą specjalnego cokołu. Oprócz tego można kupić szafy i szafki metalowe wiszące, zwykle o mniejszych rozmiarach i wadze.

Szafy elektryczne rozdzielcze są wyposażone w zamykane na klucz drzwi, co skutecznie chroni umieszczoną w nich aparaturę elektryczną przed dostępem osób nieupoważnionych. Jednocześnie ułatwia go wyznaczonym, uprawnionym pracownikom. Sklep internetowy posiada szafy elektryczne wielu typów i rozmiarów w przystępnych cenach. Jego oferta jest skierowana zarówno do firm i instalatorów, jak i do klientów indywidualnych.