Bogaty rynek ubezpieczeniowy

Oprócz obowiązkowego ubezpieczenia OC, rynek ubezpieczeń ma o wiele więcej produktów, którymi powinien zainteresować się każdy, kto planuje w przyszłości kredyt na samochód bądź samochód w leasing. Tutaj kluczową kwestią jest ubezpieczenie gap co to, dzięki temu ubezpieczeniu możesz zabezpieczyć się na wypadek kradzieży bądź nawet najdrobniejszej stłuczki. Jeżeli jeszcze nie wiesz co to jest gap, koniecznie skontaktuj się z firmą ubezpieczeniową, a podczas podpisywania umowy o leasing bądź kredyt na samochód, koniecznie wypytaj o szczegóły ubezpieczeniowe.

Zakup samochodu w leasing

Coraz więcej osób decyduje się na zakup samochodu w leasing bądź zaciągnięcie kredytu na zakup auta, nie znając wszystkich produktów ubezpieczeniowych. Szczególnie kiedy mamy firmę transportową, zarządzana jest w niej cała flota samochodowa i większość samochodów jest wzięta właśnie w leasing, powinniśmy zastanowić się nad dodatkowym ubezpieczeniem gap. Przy podpisaniu umowy leasingowej, konsultant powinien się nas zapytać, czy ubezpieczenie gap bierzemy w pakiecie. Jeżeli takiego pytania nie usłyszymy, sami zapytajmy się o wyżej wymieniony produkt ubezpieczeniowy.

Firma transportowa i jej zarządzanie

Posiadając firmę transportową, powinniśmy pamiętać o wielu ważnych czynnikach, w tym również powinno mieć dla nas znaczenie odpowiednie zarządzanie flotą. Jeżeli decydujemy się na zakup samochodów na kredyt bądź na umowę leasingową, to ubezpieczenie gap powinno być w pakiecie z umową. Jest to bowiem zabezpieczenie przed kradzieżą czy wypadkiem, w każdej z tych sytuacji to ubezpieczyciel pokryje koszty zaistniałego zdarzenia losowego. Tylko posiadanie takiego ubezpieczenia uchroni nas przed stratą finansową.