Rękawiczki jednorazowe – wszystko co musisz o nich wiedzieć

Rękawiczki jednorazowe to jedne z najbardziej popularnych akcesoriów ochronnych. Tak naprawdę dzisiaj trudno sobie wyobrazić wiele czynności, które mogłyby być wykonywane bez nich. Rękawiczki foliowe to jeden z podstawowych elementów naszej codzienności. Co należy o nich wiedzieć?

Jednorazowe rękawiczki – rodzaje

Rękawiczki foliowe mogą być wykonane z bardzo różnych materiałów. Te najbardziej popularne to rękawiczki lateksowe, nitrylowe i winylowe. Jednorazowe rękawiczki wykonane z lateksu są najbardziej popularne i najczęściej wykorzystywane w służbie zdrowia. Rękawiczki nitrylowe są przeznaczone zwłaszcza dla tych osób, które są uczulone na lateks. Są antyalergiczne, ale niestety mniej trwałe od rękawiczek lateksowych.

Natomiast rękawiczki winylowe są dosyć mało elastyczne, ale za to stosunkowo trwałe. Najlepiej ze wszystkich chronią przed płynami ustrojowymi, bakteriami czy substancjami chemicznymi. Które są najlepsze? Każdy z tych rodzajów rękawiczek ma swoje plusy i minusy, a wybór jest często kwestią bardzo indywidualną.

Zastosowanie rękawiczek jednorazowych

Rękawiczki jednorazowe foliowe charakteryzują się bardzo dużą uniwersalnością i szerokim zastosowaniem. Mogą być wykorzystywane w niemal każdej branży – spożywczej, medycznej, farmaceutycznej, kosmetycznej, paliwowej, gastronomicznej i wielu innych. Dodatkowo takie rękawiczki są często wykorzystywane w domu – na przykład podczas sprzątania. Dzięki takim rękawiczkom można się ochronić nie tylko przed szkodliwymi substancjami czy mikrobami, ale też przed zabrudzeniami i brzydkim zapachem.

Jak dobrać rozmiar?

Jednorazowe rękawiczki są dostępne w co najmniej kilku rozmiarach. Te najbardziej popularne to XS, S, M, L i XL (od najmniejszych do największych). Równie popularne są rękawiczki w rozmiarze uniwersalnym, które pasują na większość ludzkich dłoni.

Rękawiczki foliowe są dzisiaj wszechobecne. Są bezpieczne, stosunkowo trwałe, bezpieczne i niedrogie. I przede wszystkim pełnią funkcje ochronne. Dlatego też są tak masowo wykorzystywane – i to zarówno w skali przemysłowej, jak i domowej.